SŁONECZKA

Grupa Słoneczka

Nasze Panie: 

Ewelina Czekaj - nauczyciel kontraktowy
Wykształcenie:
- studia licencjackie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku pedagogika w specjalności: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna
- studia magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie  na kierunku pedagogika w specjalności: terapia pedagogiczna i wspomaganie rozwoju dziecka zdolnego

 

Dorota Droszkowska - nauczyciel mianowany

Wykształcenie:
-studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku pedagogika wczesnoszkolna
 
Cześć!
Ze słonecznym i muzycznym pozdrowieniem witają Was dzieci 5 i 6-letnie. Dlaczego ze słonecznym? Ponieważ tak się właśnie nazywamy – „Słoneczka”. Pomysł na nazwę grupy zaczerpnęliśmy z utworu Marii Konopnickiej „Co słonko widziało”. Nasze  Panie często do nas tak mówią, ponieważ nasze buzie najczęściej rozpromienia słoneczny uśmiech.
 
Jesteśmy dziećmi radosnymi, śmiałymi, odpowiedzialnymi, ciekawymi świata. Tworzymy jedną wielką „słoneczną” rodzinę i lubimy sobie nawzajem pomagać. Chętnie słuchamy bajek, baśni, opowiadań i legend. Bierzemy udział w różnych konkursach, ponieważ lubimy współzawodnictwo i prezentacje artystyczne. Bardzo lubimy gry i zabawy ruchowe. Prawdziwą radość sprawiają nam również łamigłówki logiczne, zadania matematyczne i zabawy badawcze.
 
Bardzo chętnie uczestniczymy w różnorodnych zajęciach w przedszkolu oraz organizowanych przez szkoły podstawowe, biblioteki, galerie i inne ośrodki naukowe.
 
W roku szkolnym 2018/2019 realizujemy program wychowania przedszkolnego "Odkrywamy siebie i świat" J. Pytlarczyk.